Wizytacja w Długiem Abpa Andrzeja Dzięgi - 20.02.2015

W dniu 20.02.2015 r. odbyła się w parafii p.w. Św. Anny w Długiem wizytacja kanoniczna. Wizytację przeprowadzał jego ekscelencja ksiądz arcybiskup Andrzej Dzięga.

Podczas wizytacji ksiądz arcybiskup w towarzystwie księdza proboszcza Bogumiła Wiśniewskiego i misjonarzy Redemptorystów (o. Andrzeja Zająca i o. Stanisława Wilczka) nawiedzili na cmentarzu mogiły wiernych i pomodlili się za zmarłych spoczywających na nim, następnie ksiądz arcybiskup w asyście księży udał się pod Krzyż Misyjny stojący przy kościele parafialnym. Ksiądz arcybiskup ucałował krzyż i pomodlił się, następnie księża udali się pod figurkę Matki Boskiej z dzieciątkiem wykonaną przez Józefa Kurpla.

Po krótkiej modlitwie pod figurką nastąpiło kanoniczne powitanie księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi przez proboszcza parafii p.w. Św. Anny w Długiem Bogumiła Wiśniewskiego w bramie kościoła.Państwo Łonyszynowie Henryka i Adam powitali księdza arcybiskupa staropolskim obyczajem – chlebem i solą. Po modlitwie przed Najświętszym Sakramentem i powitaniu księdza arcybiskupa przez rodzinę Zofii i Zbigniewa Sumisławskich w imieniu parafii, została odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadził ksiądz proboszcz Bogumił Wiśniewski w asyście arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

Po Drodze Krzyżowej rozpoczęła się pontyfikalna Msza Św. pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Andrzeja Dzięgi z towarzyszącymi kapłanami z dekanatu Ińsko – dziekanem Czesławem Fryską, księdzem proboszczem z Chociwla Piotrem Kurzajem, księdzem proboszczem z Kani Marianem Kapturem, księdzem proboszczem ze Storkowa Piotrem Madejskim. We Mszy udział wzięli też ojcowie Redemptoryści o. Andrzej Zając i o. Stanisław Wilczek oraz ksiądz sekretarz i wicekanclerz Kurii dr. Julian Głowacki.

Fotorelacja

Wpis z 22 lutego 2015 r.

Dodaj komentarz


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć mogłyby rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
4419
8129
20850
57484
3464562
2024-06-13
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top