Relacja z obchodów Gminnego Dnia Strażaka - Długie 2011

Od trzech lat obchody Dnia Strażaka w naszej gminie organizowane są przez kolejne miejscowości, w których istnieją jednostki OSP. W tym roku to nasza wioska 7 maja 2011 roku była gospodarzem. Poniżej artykuł na ten temat z Głosu Szczecińskiego:


kliknij w obrazek - zobacz w powiększeniu


XXX71

Długie. Strażacy ratują i się bawią [w:] „Głos Stargardzki”, nr 18 (499), tygodnik „Głosu Szczecińskiego”, nr 104 (1313), piątek 6 maja 2011, s. 9.


Trzeba tutaj pochwalić władze naszej gminy, że własnie taką rotacyjną formę obrano przy organizowaniu tego święta.
Dla naszej małej społeczności taka impreza miała bardzo duże znaczenie, była wyjątkowa, a większość mieszkańców nie pamięta by w Długiem coś podobnego miało miejsce. Najważniejsze jest to, że wszystko się udało - oganizatorzy spisali się znakomicie, pogoda dopisała, przybyło wielu ważnych gości, pojawiło się też wielu byłych mieszkańców Długiego. Wszystkie zaplanowane punkty programu zostały zrealizowane. To spotkanie było okazją do wspomnień, rozmów, zabawy, rozkoszowania się smakowitościami jakie przygotowały nasze Panie i nie zabrakło rozrywki dla dzieci. Aż chce się powiedzieć - kiedy będzie kolejna podobna impreza ??
Przygotowania do tego święta rozpoczęły się wiele dni wcześniej. Głównymi organizatorami byli nasi strażacy z OSP Długie i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Długiego, a swoją pomoc fiansową zapewniła Burmistrz Chociwla Pani Ludwińska Ewa. Zobaczcie ostatnie chwile przed rozpoczęciem obchodów.

 

Remiza OSP Długie przygotowana do obchodów Dnia Strażaka - rysunek wozu Dariusz Majsakowski :)

Podłączanie przewodu zasilającego imprezę w energię elektryczną.

Montaż świateł na zabawę i namiotu dla zespołu.

Montaż stoiska z loterią i stoiska gastronomicznego

Przygotowana sala świetlicy dla zaproszonych gości..Panie w kuchni w trakcie przygotowywania posiłków dla "VIPÓW" :)

Oczekiwanie na przyjazd strażaków

Część oficjalna rozpoczęła się od przyjazdu i parady samochodów strażackich wokół kościoła w Długiem o godz. 14:30. Przybyły jednostki OSP Chociwel , OSP Lisowo, OSP Kania, OSP Bród i gospodarze OSP Długie. Następnie strażaków przywitał ksiądz proboszcz parafi Długie Bogumił Wiśniewski , ksiądz proboszcz parafi Chociwel Krzysztof Musiałek i ksiądz strażaków OSP Stanisław Mernios oraz Pani Burmistrz Gminy Chociwel Ewa Ludwińska.
O godz 15:00 została odprawiona uroczysta Msza Św. w intencji strażaków. Po mszy w defiladzie pododdziały OSP przemaszerowały na główny plac obchodów Dnia Strażaka. Tutaj miał miejsce uroczysty apel , po którym zostały wręczone odznaczenia dla strażaków OSP Długie za długoletnią służbę. Odznaczenia dostali między innymi Pan - Adolf Lisek , Stanisław Moskal , Adam Zalewski, Marian Mikulski, Józef Poświata, Jerzy Rzeźnicki, Mieczysław Majsakowski, Jan Witkowski, Marek Łapot, Mirosław Pestrak, Grzegorz Bera, Jan Majsakowski, Stanisław Pielichowski, Tomasz Moskal, Tomasz Początek, Jacek Majsakowski.
Na uroczystym apelu obecni byli Burmistrz Gminy Chociwel Ewa Ludwińska , Burmistrz Gminy Dobrzany Jan Prościak, Wicemarszałek Sejmiku Zachodniopomorskiego Witold Ruciński , księża odprawiający mszę, radni Rady Miejskiej w Chociwlu. Odwiedził też nas poseł Sławomir Preiss ze Stargardu Szczecińskiego, komendant straży pożarnej lotniska Goleniów Andrzej Palczak.
Od Burmistrza Gminy Dobrzany Jana Prościaka i od komendanta straży pożarnej lotniska Goleniów Andrzeja Palczaka , pochodzących z Długiego :) jednostce naszej zostały przekazane upominki, które odebrał prezes OSP Długie Tomasz Moskal.

 

Po zakończeniu oficjalnej części, strażacy mogli się posilić tradycyjną grochówką, kiełbaską, nie zabrakło też piwa.

 

W kolejnym punkcie programu wyznaczone drużyny z poszczególnych jednostek OSP wzięły udział w mini zawodach, składających się z dwóch konkurencji - biegu z przeszkodami z wiadrem wody, oraz w przeciaganiu liny. W tej drugiej bezkonkurencyjna okazała się ekipa OSP Długie, a w niej najsilniejsi - Tomasz Początek i Michał Palczak :)
Kilka ujęć z konkurencji biegu z przeszkodami :

 

Widoki na kibicujących :

 

Kilka ujęć z konkurencji przeciagania liny:

 

Widoki na kibiców :)

 

Po zakończeniu zawodów Pani Burmistrz Gminy Chociwel wręczyła dla drużyn nagrody.

 

Dzieci z naszej wioski przygotowały któtki program artystyczny o tematyce związanej ze strażakami i ich pracą.

 

Dla dzieci nie zabrakło atrakcji. Odbył się konkurs na najładniejszy rysunek związany ze strażą pożarną. Wszystkie biorące udział w konkursiue dzieci dostały nagrody. Zainstalowano dmuchany zamek do zabawy i stoisko z zabawkami. Dzieci też mogły się bawić na nowym placu zabaw, wybudowanym w ubiegłym roku i wziąść udział w loterii fantowej przygotowanej i prowadzonej przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Pierwsze trzy miejsca w konkursie rysunkowym.

 

 

Poniżej kilka zdjęć zrobionych w czasie obchodów Gminnych Dni Strażaka - Dłuigie 2011.

 

Około godziny 20:00 rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu, w której grał i śpiewał nasz strażak z Długiego i prowadzący całe obchody święta strażaków - Wojciech Majskaowski.

 

 

Dodaj komentarz


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć mogłyby rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
3182
7411
24043
90041
3377169
2024-05-24
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top