Niebezpieczny zakręt w Długiem

Mieszkańcy Długiego skarżą się na bardzo niebezpieczny fragment drogi. Jest nim zakręt w kierunku koloni Płątkowo, tuż przed ostatnim blokiem, za którym zaczynają się domki tzw "dwojaki" . Piesi jak i rowerzyści i kierowcy  boją się tędy poruszać, a jest spory ruch pojadów szczególnie w czasie żniw i prac polowych.

Z jednej strony zakrętu na skarpie przed blokiem występują duże zarośla i  krzaki, które bardzo ograniczają widoczność  pieszym, rowerzystom i kierowcom. Druga strona zakrętu od strony rzeki jest także porośnięta, a skrapa jest wysoka i bardzo bliska krawędzi drogi. Brak tam jest pobocza, a mijający się kierowcy często nie są świadmi, że pół metra od krawędzi  drogi jest stroma skarpa.

Z informacji uzyskanych wynika, że co najmniej dwa pojazdy wpadły w dół ze skarpy. Nowa droga jest wąska i nie ma zabezpieczonych we właściwy sposób poboczy. Z obu stron należałoby wyciąć krzaki i część starych drzew, a od strony rzeki pobocze drogi powinno być zabezpieczone barierą ochronną  i powinno być zamontowane lustro, by umożliwiać widoczność za zakrętem.

Zwracam na to miejsce szczególną uwagę, gdyż może tam wydarzyć się kolejna tragedia . Tak to wygląda na filmiku:

 

" width="384" height="216" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

 

Dodaj komentarz


 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
19
6773
6792
14143
2757276
2023-12-05
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top