Nie mieszkam w Długiem, więc nie jestem w stanie prowadzić na bieżąco działu o aktualnych wydarzeniach w wiosce.
Proszę o przesyłanie ciekawych zdjęć i informacji na wszystkie tematy związane z wioską Długie , wówczas będę je zamieszczał - kontakt ...

Niebezpieczny zakręt w Długiem

Mieszkańcy Długiego skarżą się na bardzo niebezpieczny fragment drogi. Jest nim zakręt w kierunku koloni Płątkowo, tuż przed ostatnim blokiem, za którym zaczynają się domki tzw "dwojaki" . Piesi jak i rowerzyści i kierowcy  boją się tędy poruszać, a jest spory ruch pojadów szczególnie w czasie żniw i prac polowych.

Rozbudowa remizy we wsi Długie i inne prace w wiosce

Rozpoczęły się  w wiosce prace przy rozbudowie remizy OSP.  W drugim przetagru ogłoszonym przez Gminę Chociwel  -  Rozbudowa remizy we wsi Długie - Etap I  wybrano firmę - Piotr Wiklak Strzebielewo 11 Dolice. Firma złożyła ofertę na  kwotę 693 500 zł . W akrtykule zdjęcia z rozpoczęcia prac przy rozbudowie remizy, plany nowej remizy i kilka zdjęć z wioski, na których widać różne prace budowlane mieszkańców w swoich gospodarstwach. 

Modernizacja sieci dróg na terenie wioski Długie i Plątkowo

W kwietniu 2022 roku Gmina Chociwel zamieściła ogłoszenie o zamówieniu - Modernizacja sieci dróg na terenie wiejskim gm. Chociwel, które objęło remonty i modernizacje dróg w naszej wiosce. Przetarg na wykonanie prac  wygrała firma  STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie, która złożyła najkorzystniejszą ofertę cenową - 4761816.62 zł.  W tej cenie firma wykona modernizacje dróg w miejscowościach Długie, Bród, Lisowo. We wrześniu 2022 roku prace przy modernizacji dróg rozpoczęły się w naszej wiosce. W artykule znajdą Państwo zdjęcia dróg przed remontem, w trakcie pierwszych prac modernizacyjnych, plany remontu dróg i filmy z przebiegu prac. 

Okiem obserwatora - Długie styczeń 2021

1. W Długiem co raz więcej gospodarstw inwestuje w energię ekologiczną tzw.fotowoltaikę za pomocą której, przetwarzane jest  światło słoneczne na energię elektryczną. 

Okiem obserwatora - Długie sierpień 2020

 1. Połatane zostały w wiosce dziury na drogach. Takie doraźne rozwiązania nie są w wypadku niektórych fragmentów dróg zadawalające.

Kreatywne warsztaty rękodzielnicze w Gminie Chociwel

 

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2

„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020

 

Informacja o stronie

Internetowa strona wioski Długie  to zebrane w jednym miejscu  informacje na temat tej miejscowości. Proszę o udostępnianie różnych materiałów, które służyć by mogły rozbudowie serwisu i wzbogaceniu wiedzy o  wiosce. Wszelkie informacje proszę nadsyłać na adres zamieszczony w kontaktach. Serwis istnieje w sieci od 2007 roku. Od kwietnia 2019 r.  w nowej odsłonie. Administrator i twórca strony Grzegorz Bera.

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookie w celu realizacji usług i zgodnie z RODO.

szukaj

Odwiedziło nas

Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
Wszystkie
37
6773
6810
14161
2757294
2023-12-05
team1
team2
team3
team4
team5
team6
team7
team8
team9
team10
team11
team12
Back to Top